Mesolaser - ekonomiczne i wydajne lasery medyczno - kosmetyczne

w zakresie 680 - 1100nm .
Wykorzystywane w medycynie , kosmetyce oraz przemyśle.
 

Okulary te stosowane są do zabezpieczania oczu operatora podczas pracy z  laserami:

  • Nd:Yag (1064nm)
  • Nd:Yag Q-switch (1064nm)
  • Rubinowy (694nm)
  • Rubinowy Q-switch (694nm)
  • Diodowych 805, 808, 810, 940, 980nm
  • innych (np. barwnikowych) z zakresu światła podczerwonego 600 - 1100nm

Okulary wykonane są z materiału filtrującego w klasie OD5+ pochłaniającej zakres światła laserów pracujących w zakresie 600 - 1100nm. Jak wynika z poniższej tabeli klasa OD5+ oznacza że filtr z którego wykonane są okulary przepuszcza mniej światła lasera niż 0,001%.

Okulary ochronne do urządzeń laserowych są elementem ochronnym niezbędnym do pracy z urządzeniami laserowymi. W naszej ofercie znajdują się różne okulary, przeznaczone do stosowania z różnymi typami urządzeń laserowych, takimi jak m.in. CO2, ND:Yag, diodowymi czy też aparatami IPL i Elight. Odpowiednie szkła, zapewniające filtrację w określonym zakresie promieniowania, chronią wzrok użytkownika przed uszkodzeniem w wyniku działania energii lasera.

Wyróżnia się dwa typy oddziaływania lasera na oczy:

Światło laserowe w zakresie promieniowania widzialnego 400 nm do 690 nm jest mniej niebezpieczne, ponieważ intensywne błyski uruchamiają mechanizm obronny oczu - mruganie.
Światło z zakresu niewidzialnego do 400nm i powyżej 700nm (m.in. lasery Nd:YAG, Er:Yag, ER:Glass, YVO 4, CO2) oświetlając wnętrze oka powoduje rozegrzewanie siatkówki i niszczenie fotoreceptorów. Promieniowanie niewidzialne jest w dużym stopniu pochłaniane przez rogówkę i soczewkę oka, powodując ich uszkodzenie i prowadząc do poparzeń oraz rozwoju katarakty (lasery CO2). Osoba wystawiona na działanie światła laserowego - w szczególności niewidzialnego dla ludzkiego oka, może być zupełnie nieświadoma jego szkodliwości. Lasery niosą ze sobą tak silną energię, że nawet promieniowanie rozproszone czy odbite od powierzchni pomieszczenia jest niebezpieczne dla oczu.

Niewidoczne promieniowanie laserów takich jak CO2 Nd:Yag, Er:Yag, Er:Glass jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ nie uruchamia odruchu mrugania, który osłonia oczy. Dzieje się tak ponieważ mechanizm obronny oka działa tylko w zakresie światła widzialnego i jest skutecznie oszukiwany przez lasery emitujące niewidzialne  promienie podczerwone lub UV.

 

Okulary znajdują sie w specjalnym twardym futerale zabezpieczającym.

Klasy poziomu przenikalności dla odpowiedniego światła laserowego: 

OD 0 = 100% transmisji
OD 1 = 10% transmisji
OD 2 = 1% transmisji
OD 3 = 0.1% transmisji
OD 4 = 0.01% transmisji
OD 5 = 0.001% transmisji